• Január-marec na našej škole

• Zo života Základnej školy na Ul. E.B. Lukáča

Vianočné prázdniny ubehli našim žiakom ako zvyčajne veľmi rýchlo. Oddýchli si a nazbierali sily, takže sa hneď 13., 14. a 21. januára niektorí z nich mohli zúčastniť olympiád. Úspešnými riešiteľmi sa v olympiáde v anglickom jazyku stal Roman Pokorný, pripravovala Mgr. Terézia Matyisová a v matematickej olympiáde Viktória Bodzsárová, pripravoval Mgr. Miroslav Žirko.

Posledný januárový týždeň sa žiaci s radosťou vybrali na lyžovačku, lyžiarske výcviky posledné roky prebiehajú v stredisku Salamandra resort. Inak tomu nebolo ani tohto roku, pod vedením inštruktora Mgr. Erika Gaučíka sa všetky deti naučili základom lyžovania a tí pokročilí mali možnosť ešte sa zdokonaliť. Na žiakov dohliadala aj Mgr. Terézia Matyisová.

Február sa v základných školách nesie v znamení zápisu predškolákov do 1. ročníka. Naše pani učiteľky primárneho vzdelávania sa na zápis dôkladne pripravovali a rodičia s nádejnými školákmi sa mohli prísť pozrieť na dve otvorené hodiny do súčasných prvých tried a vyskúšať si, ako prebieha skutočné vyučovanie. 6. a 7. februára sa uskutočnil samotný zápis do prvého ročníka, veľmi pekne ďakujeme rodičom, ktorý nám vyjadrili dôveru a svoje deti zapísali práve do našej školy.

5. 2. prebehli v triedach nižšieho stredného vzdelávania prednášky na témy: ochrana zdravia, prevencia šikanovania, konflikty a ich riešenie. Veríme, že aktuálne témy zarezonovali medzi žiakmi a prinajmenšom ich prinútili zamyslieť sa.

17. február sa niesol v znamení fašiangov, aj naši žiaci primárneho vzdelávania sa obliekli do masiek, aby sa v telocvični mohli predviesť spolužiakom, rodičom a priateľom školy na tradičnom maškarnom plese.  Rok čo rok žasneme nad fantáziou rodičov a ich detí, pretože nešetria námahou, kreativitou a fantáziou a zakaždým sa predvedú v nových zaujímavých maskách.

18. februára sa žiaci zúčastnili výchovného koncertu ZUŠ, ďakujeme za príjemný umelecký zážitok. V zimných mesiacoch sa žiaci viacerých tried zúčastnili saunovania v stredisku Harmony, saunovanie je účinné ako prevencia proti chrípkovým ochoreniam. O deti sa postarali kvalifikovaní zamestnanci strediska, veľmi pekne ďakujeme.

Po jarných prázdninách prebehla v divadelnej sále MsÚ zaujímavá aktivita pod názvom Kiberšikana. Žiaci sa 11.3. aktívne zapájali do interaktívneho programu a veríme, že si uvedomili, aké nebezpečenstvo prinášajú sociálne siete.

Každoročne sa naši prváci oboznamujú so všetkými priestormi školy a jedným z nich je tiež riaditeľňa. 12. marca sa tu zišli na Čajíku u pani riaditeľky, vyskúšali si hlásenie v školskom rozhlase, porozprávali, čo všetko vedia a pochválili sa básničkami a pesničkami. Stretnutie bolo pre obe zúčastnené strany veľmi príjemné.

20. marca zamierili kroky žiakov na námestie, kde prebiehala aktivita Deň vody. Žiaci sa dozvedeli mnohé zaujímavosti, prezreli si stroje a prístroje a niektorí z nich prebrali ocenenia za literárne a výtvarné dielka s témou vody.

23. marca si vyskúšali niektorí žiaci matematickú súťaž Klokan a vybraní žiaci boli tiež preškolení v zaujímavom Peer programe.

V marci prebehla tiež vlastivedná vychádzka druhákov, ktorí sa oboznámili so zaujímavými miestami nášho mesta. Štvrtáci sa vybrali na exkurziu do závodu Itimex, dozvedeli sa o spôsobe výroby textilných výrobkov v tomto podniku.