• apríl

• Zo života Základnej školy na Ul. E.B. Lukáča

Apríl bol v živote školy ako zvyčajne plný podujatí.

Matematická olympiáda - srdečne blahoželáme Saške Snidovej zo 7. triedy, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou okresného kola. Pripravoval ju pán učiteľ Mgr. Miroslav Žirko.

Turnaj v hode šípkami na terč. Po veľkonočných prázdninách sa v školskej klubovni zišli pracovníci šahanských škôl a mestského úradu, aby si zasúťažili v hode šípkami na terč. Turnaj prebiehal v príjemnej atmosfére neformálnych rozhovorov, zábavu okorenilo dobré jedlo a nápoje. Poháre za víťazstvo si odnieslo družstvo v zložení Ivona Kosová (Gymnázium Šahy), Štefan Bugyi (SOŠ) a Ladislav Gáspár (MsÚ)

Deň učiteľov. Sviatok venovaný tým, ktorí sa venujú náročnému učiteľskému povolaniu, sme oslávili dvakrát. Najprv sme privítali kolegov, ktorí sú už na zaslúženom odpočinku, porozprávali sme sa, pospomínali na spoločné zážitky. Bývalí kolegovia sa živo zaujímali o to, ako sa nás dotýkajú zmeny v školstve a pozitívne hodnotili aj skrášľovanie našej budovy. Deň učiteľov sme v kruhu spolupracovníkov oslávili vskutku netradične - na žinenkách. Za asistencie pani Zuzky Straňákovej sme relaxovali pri cvičení pilates, po náročnom dni sme ponaťahovali stuhnuté svalstvo, čo sa nezaobišlo bez liečivého smiechu. Po cvičení sme sa odmenili malým občerstvením.

Deň Zeme. Žiaci našej školy venovali aktivitám, ktoré im priblížili ochranu prírody ako činnosť, pri ktorej sa učili a zároveň zabávali. Žiaci primárneho vzdelávania spoznávali živočíchy a rastliny v okolí Nitrianskeho Rudna, kde boli v rámci školy v prírode, nové vedomosti preverovali formou súťažného kvízu, viedli denníky, do ktorých sa zážitky zaznamenávali aj výtvarnou formou. Žiaci nižšieho stredného vzdelávania sa zamerali na areál školy - školský dvor, rajskú záhradu a školské ihrisko - zbierali odpad, vysádzali vŕbovisko a iné rastliny, aranžovali rastliny do vlastnoručne vyrobených nádob z hypertufy.

• Mladí športovci sa zúčastnili turnaja vo vybíjanej, kde získali pekné 2, miesto.

Škola v prírode Nitrianske Rudno (20.4. - 24.4.)

Do školy v prírode, ktorú tento rok organizovala Mgr. Blanka Petényiová, sa vybralo 50 žiakov z roč. 1. - 5. a päť pedagógov. Ubytovali sa v Penzióne NORMANDIA, ktorý  sa nachádza v krásnom údolí, obklopenom týčiacimi sa kopcami pohoria Strážovských vrchov, vodnou nádržou Nitrianske Rudno a pohorím Vtáčnik. Deti počas pobytu veľa času trávili vo voľnej prírode. Absolvovali náučný chodník popri priehrade, zapájali sa do rôznych súťaží, zvládli turistickú vychádzku k studničke, poprechádzali sa po dedinke Čičmany, Rajeckej lesnej a v Bojniciach navštívili praveké múzeum. Počasie nám počas celého pobytu prialo, krásne nám svietilo slniečko.

• Telocvičňa
          • Coca cola pohár LV