• Január 2016

• Január v Základnej škole na Ul. E.B. Lukáča

Po prázdninách sa žiaci a zamestnanci opäť zišli v škole, aby sa oddýchnutí a plní síl venovali výchovno-vzdelávaciemu procesu i mimoškolským aktivitám.

13. januára sa v Leviciach uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiak Roman Pokorný sa stal úspešným riešiteľom, pripravovala ho pani učiteľka Mgr. Terézia Matyisová. Gratulujeme.

Vo štvrtok 28. januára už po druhý raz zavítali do našej školy členovia združenia Via Historica. V telocvični školy atraktívnou a vtipnou formou predviedli prechádzku slovanskou históriou, pričom do aktivít zapájali i samotné deti. Za skvelé výkony, dobové kostýmy a ukážky používania zbraní si vyslúžili zaslúžený potlesk.

Posledný deň prvého polroka tohto školského roka patril kultúre i športu. Dopoludnia sa žiaci primárneho vzdelávania zapojili do Mini olympijských hier, ktoré po druhý raz zorganizovala pani učiteľka Mgr. Blanka Petényiová. Deti naživo precítili ducha olympizmu, zasúťažili si a zašportovali v duchu fair play. Po športových výkonoch sa presunuli do divadelnej sály mestského úradu, kde so záujmom sledovali divadelné predstavenie literárno-dramatického odboru šahanskej ZUŠ Sukric Abmartri, kde si zahrali aj niektorí ich spolužiaci.