• November

• Zo života Základnej školy na Ul. E.B.Lukáča

Na sklonku jesene ožili spoločné priestory školy výrobkami z rúk našich žiakov, ktoré sú charakteristické práve pre toto obdobie – kraľovali opadané listy v škále teplých farieb od žltej až po tmavohnedú, veselí gaštanoví panáčikovia či šarkany.

Šarkaniáda Od 2. do 6. novembra nosili žiaci primárneho vzdelávania do školy svoje výtvory, ktorými sa zapájali do súťaže o najkrajšieho šarkana. Chodbu na poschodí zdobia detské výtvory typických i nezvyčajných tvarov a farieb. Najkrajšie šarkany vyberala porota z radov pani učiteliek, detská porota, nechýbala ani cena pani riaditeľky. Výhercovia mali radosť, ale malými darčekmi boli ocenení všetci súťažiacai.

Dňa 11.11. sa žiaci 9. ročníka zúčastnili v Strednej odbornej škole Šahy podujatia, v rámci ktorého si mohli vyskúšať činnosti v rozličných učebných i maturitných odboroch. Žiaci odchádzali napapaní, nadšení a niektorí z nich zvažujú po absolvovaní ZŠ zaradiť sa medzi študentov SOŠ. Vyskúšali si kadernícke služby, piekli palacinky a v dielni si vyrbili vkusné svietniky. Ďakujeme!

Žiacky ples Red & Black Po minuloročnom plese v znamení Mikuláša si deviataci, ktorí poujatie organizovali, vybrali motív červenej a čiernej. 12.11. sa vo vyzdobenej telocvični zišli žiaci nižšieho stredného vzdelávania, ktorí sa pod dozorom pedagógov zabávali takmer do polnoci. Nechýbal srdiečkový tanec, voľba kráľovnej a kráľa plesu, tombola a hlavne veľa smiechu, tanca a radosti. Ďakujeme, deviataci.

Záložka do knihy spája školy Žiaci pod vedením p. učiteľky Koriny Vinczeovej sa zapojili do slovenského projektu Záložka spája školy. Všetci zúčastnení boli veľmi kreatívni a do družobnej školy v Telgárte poslali krásne vlastnoručne urobené záložky, propagačné materiály o Šahách i knihu našej p. riaditeľky Bazalovej. Z družobnej školy zasa naše deti dostali nimi vyrobené záložky a dozvedeli sa niečo o ich meste.

V rámci prevencie chrípkových ochorení sa ako prví v tomto roku vypotili v saune v centre Harmony druháci v sprievode pani učiteľky Vinczeovej. Ďakujeme zamestnancom centra, ktorí tam naše deti vítajú s otvorenou náručou už niekoľko rokov.

Všetkým pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom, našim žiakom, rodičom i priateľom školy prajeme pokojné a harmonické Vianoce v kruhu rodiny a v novom roku 2016 dobré medziľudské vzťahy.