• Január na našej škole

• Zo života Základnej školy na Ul. E.B. Lukáča

Január, hoci oklieštený o dni zimných prázdnin, v ničom nezaostával za ostatnými mesiacmi školského roka v pestrej nádielke školských podujatí.  Žiaci 5. a 9. ročníka sa zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády a zúčastnili sa tiež okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku. O prípadnej úspešnosti Vás budeme informovať na webovej stránke školy.

Žiaci nižšieho stredného vzdelávania sa 28.1. nahrnuli do telocvične, aby sa zoznámili s všakovakými hudobnými nástrojmi, ktorí im prišiel predviesť hudobník a vtipný glosátor pán Budinský z Očovej. Deti nielen pobavil, ale aj podučil a niektorí vybraní žiaci si mohli dokonca zatancovať. Do aktívnej zábavy zatiahol dokonca i pani učiteľky a pána učiteľa. Ďakujeme, bol to zaujímavý zážitok.

Vyvrcholením aktivít na sklonku prvého polroka boli pre žiakov primárneho vzdelávania Olympijské „mini“ hry. Uskutočnili sa 30.1. v priestoroch telocvične. My, pedagogickí zamestnanci, sme boli výkonmi detí nadšení, entuziazmus a elán, s akým súťažili, boli neklamným znamením, že menšie deti majú pohyb a šport veľmi rady. Hry prebiehali vo všetkej vážnosti – za hudobného sprievodu sa do telocvične presunul maskot a dievčatá s olympijskými kruhmi. Nechýbala hymna, rozcvička a veselá zápolenie v rozličných disciplínach. Víťazmi boli všetci a odmenou radosť zo športových výkonov. Zadosťučinením pre pani učiteľky, ktoré vynaložili na prípravu a realizáciu olympiády veľa energie, bol elán, s akým deťúrence súťažili a rozhovory, ktoré ešte dlho rezonovali medzi najmenšími.

Fotografie z podujatí si môžete pozrieť na webovej stránke školy.

Finišujú tiež práce na úprave školských hygienických zariadení, príprava priestoru na otvorenie školského bufetu, vynovená je školská knižnica a kuchynka. Tešíme sa na privítanie predškolákov, ktorí k nám prídu na zápis do 1. triedy. S veľkým elánom sme sa tiež pustili o neľahké zápolenie o získanie školského ihriska, budeme preto vďační všetkým dobrým ľuďom, ktorí lístky za odovzdané PET fľaše v predajni LIDL venujú škole – prostredníctvom detí, rodičov, prípadne vhodením do poštovej schránky na dverách školy. Vopred ďakujeme.

Milí rodičia, priatelia školy, milí žiaci.

Termín súťaže:  17.02.2014 (07:00) do 23.03.2014 (20:00)

Ako na to?

1. Zbierajte  akékoľvek prázdne PET fľaše, ktoré však nesmú byť zlisované!

2. PET fľaše vkladajte do automatu, ktorý je umiestnený v predajni LIDL.

3. Automat vydá potvrdenie o odovzdaní s dátumom, miestom a identifikačným číslom. Možno použiť len lístky na odovzdanie PET fliaš (t.j. na lístku nesmie byť údaj o súčasnom odovzdaní sklenenej fľaše).

4. Lístky s identifikačným číslom odovzdajú žiaci (rodičia) triednym učiteľom, alebo ich vhodia do poštovej schránky na dverách školy.

5. Tí, ktorí nemajú možnosť zájsť do predajne Lidl, môžu priniesť PET fľaše do školy, zabezpečíme ich odvoz.

Viac informácií o súťaži nájdete na stránke: www.lidl.sk