• Máj na našej škole

• Aktivity v mesiaci máj

2.mája sa naši žiaci zúčastnili čistenia okolia školy, priľahlých sídlisk a kalvárie v rámci aktivity Vyčistime si Slovensko! Žiakom sa prišiel poďakovať iniciátor a zakladateľ tejto akcie - poslanec NRSR József Nagy.

V máji bol realizovaný úspešný projekt Nadácie Orange v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť s názvom Na kolesách bez výfukových plynov!, ktorý vypracoval a realizoval pán učiteľ Peter Paľaga. Jedným z hlavných cieľov projektu je aktívne zapojenie žiakov do monitorovania dopravy v meste Šahy, žiaci absolvovali symbolickú jazdu na bicykloch, zapojili sa do prednášky bezpečnosti na cestách a vytvorili modely chemických zlúčenín, ktoré budú slúžiť ako učebná pomôcka na hodinách chémie a fyziky. Pri aktivite okrem autora projektu pomáhali tiež pani asistentky Lucka a Marika.

12. 5. - 16. 5. - Škola v prírode Krahule

V pondelok 12. mája 2014 pred Základnou školou na Ul. E. B. Lukáča nastal rozruch. Do pristaveného autobusu začalo nasadať 45 žiakov 1. stupňa ZŠ vrátane piatich piatakov pod velením p. učiteliek B. Lackovej, M. Hudecovej, B. Petényiovej, T. Hegedüsovej a pani asistentky M. Pitlíkovej. Rodičia sa s obavami o svoje ratolesti lúčili, podávali batožinu a odovzdávali si posledné informácie s triednymi učiteľkami. O 8.15hod. autobus trikrát zatrúbil a vyrazili sme. Cieľ bol jasný, Krahule - Škola v prírodeTramptária. Rekreačné zariadenie Stred Európy sa stalo pre žiakov na päť dní domovom. Pripomínala to aj výborná strava ako od mamičky.Počas pobytu naši žiaci zvládli turistiku na Krahuľský štít, kde sa nachádza nedávno postavená vyhliadková veža. Všetkým sa nám naskytol výhľad na Kremnicu a jej okolie z vtáčej perspektívy. Žiaci pod starostlivým dohľadom p. učiteliek navštívili Kremnicu a v nej Mincovňu, kde absolvovali prehliadku raziarní. Nevynechali sme ani Mestský hrad. V kostole sv. Kataríny sme si vypočuli niekoľko povestí v podaní pani  sprievodkyne a naši žiaci mali možnosť si ich aj zahrať. V deň odchodu sme ešte navštívili geografický stred Európy, ktorý leží pri Kremnických Baniach a je tu vztýčený pamätník. Našim žiakom sme pripravili ešte posledné prekvapenie, a to chrumkavú pizzu s občerstvením v pizzerii v Kremnici. Napriek nepriaznivému počasiu nezostali bokom ani športové a zábavné činnosti. Žiaci sa zapájali do rôznych kráľovských remesiel, ako napr. lukostreľba, jazda na koni, šperkárstvo, jazda na autíčkach PlasmaCar a mnohé iné. Nechýbal zaujímavý večerný program ako tipovačka, talentmánia a deťmi najviac očakávaná diskotéka.

Na záver by sme sa chceli poďakovať rodine Vavrekovej, Šarókovej, Bubeníkovej, Kováčovej, Mrázovej, Klukonovej, Lackovej, Lacovej a Szebelaiovej, ktoré podporili našu Školu v prírode.                                                                                     Mgr. Beáta Lacková

28.5. - FAMILY DAY - prvý ročník kultúrno-športového podujatia, ktoré spája rodiny. Kultúrny program, zumba, príprava občerstvenia, to je len niekoľko aktivít, na ktorých sa zúčastnili celé rodiny našich žiakov. Nepriaznivé počasie síce nechalo za bránou koníky, na ktorých mali deti jazdiť, ale určite im to vynahradíme. Kvapky dažďa napokon premohol smiech a zvíťazila dobrá nálada. Srdečne ďakujeme všetkým pedagogickým zamestnancom za úsilie pri príprave a rodičom, ktorí nezištne pomohli prípravou občerstvenia - výborných hot-dogov. Ďakujeme rodine Kováčovej a p. Lackovi. ĎAKUJEME!

30.5. - Deň plný hierNiekoľko dní trvala príprava obľúbeného podujatia, organizovaného pri príležitosti MDD. Ráno v priestoroch kultúrno-informačného centra prebehla malá konferencia o projektoch a podujatiach školy, ktorú prezentovali žiaci Simonka Valentová a Kevin Minárik. Súčasne si žiaci 7. - 8. tried so záujmom pozreli prezentáciu Ramsarskej lokality, pripravil ju pre nich pán učiteľ MVDr. Vít Vadovič. Ale ani žiaci primárneho vzdelávania sa nenudili, najprv si zacvičili, aby sa s energiou vybrali hľadať schované cukríky. Deviataci pripravili predajné stánky a aktívne pomáhali pri všetkých aktivitách: plietli a prezentovali sa košíky, varil sa guláš, piekli pagáče, triedy žili športom, umením a inými tvorivými aktivitami. Zároveň prebehli dva výchovné koncerty, ktoré odpálili členovia združenia Let Art. Naše deti navštívili každé predstavenie i aktivity, z ktorých si odniesli platidlá. Platidlá vymieňali za bohatý výber tovaru. Srdečne ďakujeme všetkým sponzorom.