• Február na našej škole

Prišiel február a s ním aj čas zábav a radostí. Aj naša škola zopakovala každoročnú tradíciu maškarného plesu. Všetko sa začalo poobede 20.2.2014 v telocvični, kde po krátkom vystúpení mažoretiek nastúpili masky podľa jednotlivých ročníkov. Porota mala veľmi ťažkú úlohu, lebo napriek tomu, že všetky masky boli ocenené, musela vybrať z každej triedy tú  najlepšiu. Tak zatiaľ čo sa vodník, Eifelovka, snehová kráľovná, kuchár, faraón, rytier, baletka či pytliak zvŕtali na parkete, porota rozhodovala. Ceny za najnápaditejšie masky si odniesli S. Andódyová, A. Gálová, V. Mrázová a S. Balla.  Nálada bola výborná, deti aj rodičia sa zabávali a už sa tešia na ten najbližší maškarný ples.

Mgr. Edita Vargová

V mesiaci február absolvovali naši žiaci tiež saunovanie v stredisku Harmony ako prevenciu chrípkových ochorení, ktoré sa vyskytujú v tomto ročnom období. Naše deti oslovila súťaž spoločnosti Lidlo multifunkčné ihrisko, a tak sa za výdatnej pomoci rodičov pustili s veľkým elánom do zbierania a odovzdávania plastových PET fliaš, aby si podobne ako žiaci inýchškôl mohli zacvičiť na upravenom alebo novom ihrisku. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí nám nezištne pomáhajú! Skutočne si to vážime.

S príchodom prvých jarných dní sa začne v našej škole realizovať úspešný projekt Nadácie Orange v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť s názvom Na kolesách bez výfukových plynov!Projekt rieši problematiku znečisťovania ovzdušia skleníkovými plynmi a súčasne ochranu prírodných zdrojov pred ich vyčerpaním. Projekt upozorňuje na jeden z globálnych ekologických problémov a  vyzdvihuje nutnosť riešenia plynných odpadových produktov z dopravy a priemyselných závodov. Jedným z hlavných cieľov projektu je aktívne zapojenie žiakov do monitorovania dopravy v meste Šahy, žiaci absolvujú symbolickú jazdu na bicykloch, zapoja sa do prednášky bezpečnosti na cestách a vytvoria modely chemických zlúčenín, ktoré budú slúžiť ako učebná pomôcka na hodinách chémie a fyziky.

Ing. Peter Paľaga, DiS., autor projektu