• Február 2016

• Február v Základnej škole na Ul. E.B. Lukáča

4. február Maškarný ples Maškarný ples patrí v našej škole medzi tradičné podujatia, organizujú ho pani vychovávateľky ŠKD, a preto v pestrej palete školských programov nemohol chýbať ani tento rok. Rodičia aj starí rodičia mohli sledovať princezné aj rytierov, bojovníkov i rockové hviezdy, za ktoré boli prezlečené ich ratolesti. Pestrý sprievod masiek nenechal nikoho na pochybách, že deti a ich rodičia majú bohatú fantáziu a rok čo rok predvedú nové neopozerané zaujímavé masky. Nechýbal tanec, rodičovský tanec, spoločné tanečné choreografie, ani malé darčeky pre naše masky. Dovidenia o rok.

18. februára sa žiaci školy zúčastnili výchovného koncertu, ktorý organizovala miestna Základná umelecká škola. Žiaci potleskom podporili deti hudobného a tanečného odboru, medzi ktorými nechýbali ani niektorí ich spolužiaci, navštevujúci ZUŠ.

19. februára sa uskutočnila exkurzia do jadrovej elektrárne Mochovce. Vďaka Nadácii Filantropia sa jej starší žiaci mohli zúčastniť celkom zdarma. Prezreli si veže a areál elektrárne a zo sprievodného slova sa dozvedeli mnoho zaujímavého o jej činnosti, napríklad o reakcii štiepenia alebo o skladovaní reaktívneho odpadu. Navštívili 3D kino a prezreli si maketu – model reaktora. Exkurziu zorganizoval pán učiteľ Paľaga, spolu s pani učiteľkami Matyisovou a Vandovou.