• Šťastné a veselé...

• Milé naše deti, rodičia, priatelia školy. S blížiacimi sa Vianocami Vám prajeme, aby ste sviatočný čas strávili so svojimi blízkymi - "nech nikto pri stole nesedí sám", aby ste precítili jedinečnosť týchto dní, ich duchovný rozmer, aby ste sa veľa smiali, málo plakali a užívali si možnosť byť spolu. Nový rok 2021 nech je priaznivejší, aby deti v škole mohli zasa spievať, tancovať, športovať, ale najmä učiť sa bez strašiaka "koronabubáka".

• Návrat do škôl od 11.1.2021

• Milí rodičia, na základe dnešného materiálu "Návrat do škôl" je cez Edupage zverejnený dotazník  zisťovania záujmu žiakov II. stupňa o prezenčné vyučovanie v škole od 11.1.2021. Dotazník je potrebné vyplniť do zajtra! Zverejnili sme ho cez žiacke kontá, nakoľko rodičovské kontá nemajú ešte zriadené všetci rodičia. Ďakujeme za pochopenie.

• Aktuálne oznamy

• 1. Od pondelka do stredy ešte môžete nosiť "Vianočné krabičky lásky", aby sme ich stihli včas doručiť. Môžete potešiť: niečím sladkým (bomboniéra, čokoláda, cukríky...), niečím slaným (chrumky, keksy...), niečím teplým (káva, čaj, rukavice...), niečím na čítanie (krížovky, časopis, kniha...), niečím na pamiatku (pohľadnica, kresba, hrnček, pohár, drobnosť, čo poteší...).

2. Od pondelka do piatka naďalej prebieha zber papiera, preberá sa od 7:00 do 8:00 hod.

2. Zbierka pre psíky sa predlžuje do 29. januára 2021.

• II. stupeň - pokračujeme v dištančnom vzdelávaní doma

• Vážení rodičia žiakov 5. – 9. ročníka!  Na základe Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 32/2020, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k preukazovaniu sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 pred vstupom do priestorov škôl, a na základe Rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo 4.12.2020, s účinnosťou od 4.12.2020, ktorým sa obnovuje školské vyučovanie v základných školách v piatom až deviatom ročníku, sme sa na vás obrátili so žiadosťou o vyjadrenie k účasti vašich detí na prezenčnom vyučovaní v škole od 14.12.2020 formou dotazníka.

Vzhľadom na to, že záujem o prezenčné vyučovanie žiakov v škole od 14.12.2020 prejavilo len 13,6 % rodičov a s ohľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu v našom okrese a meste, pokračujeme od 14.12. do začiatku zimných prázdnin v dištančnom vzdelávaní.

Ďakujeme za pochopenie.

• Obnovenie vyučovania na I. stupni

• Oznamujeme cteným rodičom, že od 11.12.2020 sa obnovuje vyučovanie v škole pre žiakov I. stupňa.

ŠKD bude v prevádzke vo zvyčajnom režime (vrátane odprevádzania na autobusy).

V prevádzke bude tiež výdajná školská jedáleň, žiadame rodičov, ktorí nemajú záujem o obedy, aby sa individuálne odhlásili u vedúcej jedálne na t. č. 0907 226 610 alebo elektronicky.

Pri nástupe je potrebné Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (elektronicky cez Edupage alebo v papierovej forme).

• Prechod na dištančné vzdelávanie - I. stupeň

• Oznamujeme cteným rodičom, že na základe odporúčania RÚVZ LV sa od 1.12.2020 do 10.12.2020 prerušuje vyučovanie v škole. Žiaci I. stupňa sa budú vzdelávať dištančne z dôvodu zvýšeného výskytu ochorenia na COVID-19 s cieľom zabrániť jeho šíreniu.

Ďakujeme za pochopenie!

• Ocenenie pre Kamilu Hegedúsovú

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov si dnes naša žiačka 9.A Kamilka Hegedúsová prevzala z rúk primátora mesta Ing. Štefana Gregora ocenenie za dlhoročné výborné výchovno-vzdelávacie výsledky a reprezentáciu školy v predmetových olympiádach a recitačných súťažiach. Srdečne blahoželáme, Kamilka.

• Môj vysnívaný šport

• Olympijský klub Alojza Szokolyiho v Šahách v spolupráci s OŠMaŠ pri MsÚ Šahy a ZUŠ Šahy v lete vyhlásili výtvarnú súťaž na tému: Môj vysnívaný šport. Cenu získali aj dvaja naši žiaci: Sára Lendvayová z 2.A a Ayrton Diósi z 8. A. Srdečne gratulujeme.

• Mikulášska zbierka pre opustené psíky

• Už niekoľko rokov organizujeme na prahu zimy zbierku pre opustené psíky v útulku Šťastný domov v Leviciach. Veríme, že aj toho roku sa nájde dostatok dobrých ľudí, ktorí pomôžu. Darcov prosíme zazvoniť na sekretariát a pri odovzdávaní dodržiavať hygienické predpisy.

• Prázdniny

• Vzhľadom na pribúdajúce dotazy - stále platí, že jesenné prázdniny sú aj 6. a 9.11.2020.

• Informácia pre rodičov

•  V dňoch 31. 10. a 1. 11. 2020 sa uskutoční celoplošné testovanie COVID-19.

Zákonný zástupca žiaka pri prvom nástupe do školy (3.11.2020) predloží Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Po zverejnení na stránke MŠVVaŠ bude zverejnené na stránke školy. ZŠ nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok testu. Rodič svojím vyhlásením berie plnú zodpovednosť za správnosť a pravdivosť predmetného vyhlásenia. (Usmernenie MŠ SR z 27.10.2020: „Zákonný zástupca žiaka, ktoré navštevuje základnú školu, predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Tlačivo upravené v zmysle Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 678 z 22. októbra 2020 zverejní ministerstvo školstva na svojom webovom sídle. Základná škola nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19.“)

Žiaci 1. stupňa, ktorí majú nad 10 rokov a nevedia sa preukázať negatívnym testom, sa nemôžu zúčastňovať prezenčnej výučby. (Usmernenie MŠ SR z 27.10.)

Žiadame rodičov, aby v pondelok signalizovali škole prípadnú neúčasť žiaka na vyučovaní od 3.11.2020.

Vyhradzujeme si aktualizáciu tohto materiálu v zmysle zmien a nových nariadení MŠVVaŠ SR.

Spolu to zvládneme!