• ZÓNA BEZ PEŇAZÍ

• Školský parlament v tomto roku druhý raz organizuje podujatie: Zóna bez peňazí, ktoré sa skutoční 7. júna. Veci, ktoré už nepotrebujete, ale zároveň vedia poslúžiť niekomu inému, môžete nosiť do školy v dňoch 20. - 31. mája a odovzdávať ich v školskej knižnici každú veľkú prestávku. Tam ich budú preberať poverení zástupcovia ŠP. Môžu to byť nové, nepoužité, ale aj použité veci, ako napríklad nevhodné dary alebo oblečenie, do ktorého sa už nezmestíte, ale aj staršie, stále pekné a funkčné veci, ale nič zničené ani poškodené.Veci tým dostávajú nový život a ľudia podporujú recykláciu. Nepatria sem veci špinavé, nekompletné, pokazené alebo poškodené. Každý, kto niečo prinesie, dostane kupón, za ktorý si môže ísť bez peňazí vybrať niečo pre seba, každá trieda bude mať presne určený čas.Doniesť môžeš - čokoľvek, čo už doma nepotrebujete, ale ešte sa ti to páči natoľko, že by si to podľa teba vybral niekto iný! Čisté, nepokazené/funkčné, pekné... knihy, hračky, plyšáky, oblečenie, topánky, školské potreby, kozmetiku, dekoračné predmety, neodbalené sladkosti...Prosíme vás o spoluprácu, ktorá môže spraviť radosť deťom a aj planéte, lebo sa nevyhadzuje, ale opäť zužitkuje.Ďakujeme!