- Projekt TESCO
- Jablká nerastú v obchode 2023/2024
- Čítame pre radosť 2023/2024
- Podpora pomáhajúcich profesií 3
- Záložka do knihy spája školy
- Projekt Šafran
- Projekty 2022/2023
- Projekty 2021/2022
- Učíme sa inak
- Spolu múdrejší 3
- ENVIROPROJEKT 2021
- Chráňme si poklad, ktorý nám koluje v žilách
- Zdravý chrbátik
- Detská atletika
- Mažoretky Šahulienky
- Zachráň včelu, zachrániš svet!
- Škola otvorená všetkým
- eTwinning
- Záložka do knihy spája školy
- Škola priateľská k deťom
- Kruh zdravia
- Zelená škola
- Zrod motýľa 2018
- Lovci príbehov
- RAJSKÁ ZÁHRADA
- Ako vznikol erb mesta Šahy
- Spájame nositeľov tradícií Hontu
- Premena tradičnej školy na modernú.
- Pátranie po povestiach
- Najkrajšie podujatie školskej knižnice 2017_2018
- Projekty 2015/2016
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov
Učíme sa inak
V školských rokoch 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 - do 01.2022 - je v našej škole realizovaný projekt „Učíme sa inak“. Projekt sa realizuje vďaka podpore Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Celkové oprávnené výdavky projektu: 124 505,50 €
Projekt je zameraný na zlepšenie učebných výsledkov žiakov v oblasti čitateľskej, prírodovednej a matematickej gramotnosti.
Aktivity:
1. Mimoškolská činnosť žiakov V popoludňajších hodinách prebieha krúžková činnosť, vedúci záujmových útvarov vytvoria metodické materiály, pracovné a vzdelávacie pomôcky (pracovné zošity, pracovné listy, powerpointové prezentácie, edukatívne texty, simulované cvičenia či vzdelávacie hry). Vytvorené vzdelávacie materiály sú využívané na samotných krúžkoch, kde rozvíjajú matematickú, prírodovednú a čitateľskú gramotnosť a obsahovo budú korešpondovať a rozvíjať myšlienku zelenej školy a zdravého životného prostredia. V rámci činnosti záujmových útvarov absolvujú žiaci exkurziu do Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva Liptovský Mikuláš. Využitá bude tiež multimediálna pomôcka – rôzne filmy a príbehy s témou zachovania zdravého životného prostredia, vplyvy ľudskej činnosti na životné prostredie, napr. Plač veľrýb.
2. Vzdelávanie pedagógov ako prostriedok k dosiahnutiu čo najlepších výstupov používaných v mimoškolskej činnosti, ale aj neskôr v samotnom vzdelávacom procese. Prebehne školenie v oblasti práce s rôznym softvérom, pomocou ktorého si pedagógovia budú môcť vytvoriť interaktívne edukačné materiály ako doplnok pre netradičné metódy a formy práce, prácu s IKT. Bude vytvorený pedagogický klub zameraný na prierezovú tému ekológia. Zameraním pedagogického klubu sú didaktické aktivity pre predmety v rámci čitateľskej a prírodovednej gramotnosti, výmena skúseností, hodnotenia a analýzy.