• Naša téma

Zeleň a ochrana prírody

• Vyberáme si ju s cieľom skrášliť prostredie a okolie školy, vytvárať príležitosti na priame zapojenie detí i rodičov, oslovuje nás konkrétnosťou aj zmenami, ktoré sú viditeľné za pomerne krátky čas, čo je motivujúce. Umožňuje nám zútulniť a skrášliť triedy aj chodby, vytvoriť zátišia z kvetov, premeniť školský dvor na podnetnú záhradu, v ktorej sa učí a s radosťou oddychuje.
          • Okrem samotnej premeny priestorov školy a areálu záhrady je dôležitý celý proces ich premeny – od zhodnotenia východiskového stavu cez plánovanie, premenu až po priebežnú starostlivosť, čo je skvelá škola participácie.
          • Každý z nás je ovplyvňovaný prostredím, v ktorom žije. V škole trávime často aj viac ako tretinu svojho času. Škola – jej prostredie, fungovanie, pravidlá, príležitosti, ktoré vytvára – nás formuje, inšpiruje, rozvíja. Alebo aj nie. Záleží na nás.

Predstavme si školský areál ako priestor pre tvorivosť a realizáciu vízií.

Miesto, kde sa môžu plniť sny.

Miesto, ktoré môže byť, čím len chceme.