• Vízia školy: Moderná škola 21. storočia, ktorá realizuje inšpiratívne riešenia výziev vedúce k uskutočneniu pozitívnej zmeny.

Misia školy: Sme školou, ktorá rozvíja potenciál každého žiaka. Usilujeme sa naučiť našich žiakov vnímať vzdelanie ako hodnotu, ktorá úzko súvisí s kvalitou ich života. Dôraz kladieme na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti, environmentálnu výchovu a zdravý životný štýl. Vytvárame podmienky na spoluprácu žiakov, rozvíjanie komunikačných zručností, ohľaduplnosť jedného k druhému, zodpovednosť. Vytvárame bezpečné a harmonické prostredie. Vyučovací proces sa uskutočňuje najmä prostredníctvom zážitkov, experimentov, objavov podporovaných využívaním digitalizácie. Rozvíjame u žiakov kritické myslenie podporujúce bezpečné prostredie školy. Vytvárame komunitu, v ktorej hlavným aktérom je žiak, učiteľ ho aktívne sprevádza pri efektívnom učení sa a rodič je prizývaný k aktívnemu podieľaniu sa na tvorbe kultúry školy.