• BIELA PASTELKA: 19.9. - 22.9.

• Viete si predstaviť, že by ste sa jedného dňa prebudili a nevideli okolo seba všetky tie farby, tvary, kvety, zvieratá... Že by ste nevideli tváre svojich blízkych? Že by ste sa museli orientovať len prostredníctvom sluchu či hmatu? Žiaľ, osud si nevyberá a medzi nami žije mnoho ľudí, ktorí sú nevidiaci, resp. slabo vidiaci. Empatickí ľudia s dobrým srdcom majú zaiste snahu pomôcť im. Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života, napríklad výcvikom vodiacich psíkov. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Zbierka sa uskutoční aj v našej škole od 19.9., s dôrazom na 22.9., ktorý je hlavným dňom zbierky.

Za akúkoľvek podporu ďakujeme.