• Okresné kolo v atletike

• 17.5. sa na šahanskom štadióne uskutočnilo okresné kolo pretekov v atletike. Našu školu reprezentovali: Simonka Vargová, Emmka Bukovinová, Miška Hudecová, Kevin Červen a Tomáš Frenko. Tešíme sa, že Miška Hudecová obsadila celkovo 3. miesto a ako jediná zo Šiah postupuje do krajského kola. GRATULUJEME!!! Školu reprezentovali tiež Mažoretky Šahulienky, ktoré vystupovali v úvode podujatia. Športovcov trénoval pán ucitel Erik Gaučík, mažoretky vedie pani učiteľka Beáta Lacková.

• Usmernenie k bezpečnému prostrediu na školách

• Vážení rodičia.

Napriek tomu, že Školský semafor je pozastavený, naďalej je potrebné predkladať Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, a to po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní. (Aktuálne prehlásenie sa nachádza na Edupage - platné od 10.5.)

Rodič môže ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní, po absencii viac ako 5 dní musí predložiť potvrdenie od lekára.

• Olympijský deň Ladislava Balleka

• Cieľom olympijského dňa je oslava olympizmu, životnej filozofie spájajúcej telesnú zdatnosť, vôľu a ducha. Je prostriedkom na povzbudenie všetkých ľudí, aby viedli zdravý a aktívny život. Teší nás, že napriek nepriazni počasia sa tento teň uskutočnil v náhradných priestoroch - v telocvični - a že sa zapojilo mnoho žiakov. Súžažilo sa v behu, skoku a hode loptou. Gratulujeme tým, ktorí získali ocenenia, ale aj tým ostatným, ktorí si zašportovali v duchu fair play. Bol to skvelý deň!

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy Ladislava Balleka, Šahy, týmto oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje dňa 18.5.2022 riaditeľské voľno žiakom 6. – 9. ročníka z dôvodu Celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka ZŠ (kvôli nedostatku priestorov a pedagogických zamestnancov nie je možné zabezpečiť plnohodnotný vyučovací proces pre žiakov uvedených ročníkov).

• Odhlasovanie z obedov

• Žiadame rodičov, ktorých deti sa stravujú vo výdajnej školskej jedálni, aby ich z obedov odhlasovali do 15:30 hod., v akútnych prípadoch ráno, a to v pondelok ráno do 7:00 hod., v ostatné pracovné dni do 6:15. Ďakujeme za pochopenie.