• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy Ladislava Balleka oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní poskytuje dňa 6.4.2022 riaditeľské voľno žiakom 5. – 8. ročníka z dôvodu Celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dnes sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Ďakujeme všetkým šikovným deťom, ktoré sa na dnešný prednes zodpvedne pripravili. Do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v pondelok, postúpili: I. kategória, poézia: Kevin Burza zo 4.A, próza: Michal Mráz z 3.A; II. kategória, próza: Zuzana Mrázová z 5.A; III. kategória, poézia: Jakub Balla z 8.A; próza: Ivan Bednár zo 7.A a Sára Dobošová z 8.A. Gratulujeme a držíme palce!

• Ponožková výzva

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Rozdielne ponožky symbolizujú Svetový deň Downovho syndrómu, pretože ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden chromozóm v tvare ponožky naviac. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Cieľom našej výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómomAko sa môžete zapojiť do našej výzvy?

Stačí, ak si 21. marcav PONDELOK, obujete dve odlišné ponožky. Takto spolu dokážeme robiť osvetu a informovať širokú verejnosť o tomto postihnutí.

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Úspešnou riešiteľkou okresného kola olympiády, tentoraz dejepisnej, sa stala tiež žiačka 8.A Laura Kováčová. Lauru pripravovala pani učiteľka Mgr. Erika Vandová. Srdečne gratulujeme! 🥇

• Geografická olympiáda - Okresné kolo

• Veľmi sa tešíme z úspešných riešiteľov okresného kola geografickej olympiády! Mariána Mráza z 5.A, Sáru Dobosovú z 8.A a Benjamína Bálinta z 9.A na olympiádu pripravoval pán učiteľ Ing. Peter Paľaga. Srdečne blahoželáme.

• Návrat žiakov po prázdninách

• Milí žiaci.

Jarné prázdniny skončili 4. marca. V škole sa stretneme v pondelok 7. marca 2022.

Pred návratom do školy nezabudnite, prosím, cez Edupage vyplniť Potvrdenie o bezpríznakovosti. Odporúčame tiež vykonať samotest a jeho výsledok tiež nahlásiť cez Edupage.

Tešíme sa na Vás.