• ŠKOLSKÁ  PSYCHOLOGIČKA: Mgr. Kristína Andrea TUHÁRSKA

Konzultačné hodiny počas prevádzky školy:

DENNE

• denne
        • 7:30 – 8:00 administrácia
        • 8:00 – 13:20 – individuálna práca so žiakmi a s triednym kolektívom
        • Od 13:00 konzultačná a poradenská činnosť pre žiakov, pedagógov a rodičov vo vopred dohodnutom termíne

Poskytujem:

• individuálne a skupinové psychologické poradenstvo,
        • konzultácie v procese výchovy a vzdelávania žiakom a rodičom/ zákonným zástupcom
        • odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky
        • preventívne programy žiakom (šikanovanie, látkové a nelátkové závislosti, atď.)
        • preventívne programy Zippyho kamaráti a Kamaráti Jabĺčka (1. – 3. ročník)

Konzultácie s rodičmi prebiehajú po vzájomnej dohode (osobne, mailom, telefónom).

Kontaktné údaje:  e-mail: kristina.a.tuharska@gmail.com

tel.: 036/741 1184, 0910 311 717

Činnosť školského psychológa:

1. Individuálna práca so žiakmi podľa aktuálnych potrieb školy a rodičov
        2. Práca s triednymi kolektívmi
        3. Pravidelné návštevy v triedach a konzultácie s vyučujúcimi a špeciálnym pedagógom, cieľom ktorých je predchádzanie problémov žiakov v učení a správaní, ich včasné odhaľovanie a predchádzanie zhoršovaniu stavu
        4. Sledovanie úrovne školskej spôsobilosti a pripravenosti detí vstupujúcich do školy.

S čím sa môžete na mňa obrátiť:

ŽIAK

• Potreba porozprávať sa
        • Problémy s učením a pozornosťou
        • Adaptačné problémy pri nástupe do školy/ resp. v prechodovom ročníku
        • Problémy so správaním, ovládaním sa (nezvládnutie hnevu, smútku, zlosti, atď.)
        • Pociťovanie strachu alebo trémy
        • Pocit osamelosti, smútku
        • Životné krízy (rozvod alebo rozchod rodičov, úmrtie v rodine)
        • Problémy v kolektíve
        • Problémy so vzťahmi v rodine alebo v kolektíve
        • Nízke sebavedomie, ťažkosti v komunikácii
        • Ak má pocit, že je mu ubližované
        • Problémy s užívaním návykových a omamných látok (alkohol, cigarety, drogy)
        • Pri pocite závislosti na mobile, počítačových hrách
        • Pri problémoch s jedením, výraznou stratou alebo výrazným príbytkom na váhe

RODIČ A UČITEĽ

• Ťažkosti dieťaťa s učením
        • Ťažkosti dieťaťa so správaním, najmä pri náhlej zmene správania a prežívania dieťaťa
        • Riešenie problémov v rodine
        • Konzultácia optimálnych postupov pri výchove a vedení dieťaťa
        • Pri pomoci spracovať traumatickú udalosť alebo životnú krízovú udalosť (rozchod, rozvod, úmrtie)

Školský psychológ úzko spolupracuje so školskou špeciálnou pedagogičkou, s výchovným poradcom, koordinátorom prevencie a s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie s kontaktným poradenským psychológom.

ZIPPYHO KAMARÁTI

Zippy je lúčny koník a jeho kamarátmi je skupina chlapcov a dievčat. Príbehy ukazujú, ako hlavné postavy čelia problémom, ktoré sú známe malým deťom – kamarátstvo, strata kamarátov, šikanovanie, riešenie zmeny a straty, aj ako začať znovu. Každý príbeh je ilustrovaný farebnými obrázkami a spestrenými aktivitami, ako je kreslenie, hranie rolí a rôzne iné hry. Celý program bol navrhnutý špeciálne pre 5 až 7 ročné deti.

KAMARÁTI JABĹČKA

Tento program je pre deti vo veku od 6 do 9 rokov. Podporuje ich emocionálnu pohodu a pomáha im rozvíjať zručnosti pre zvládanie ťažkých pocitov a situácii. Je vhodný pre deti z akéhokoľvek prostredia a s akýmikoľvek schopnosťami. Lekcie nie sú súťaživé, dôraz sa kladie na spoluprácu, zdieľanie nápadov a vzájomnú pomoc.

• Ul. E. B. Lukáča 6
        936 01 ŠAHY