• Postup, ako darovať 2% z dane OZ Palánček

• Poukázaním sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby našej Základnej škole na Ul. E. B. Lukáča 6 v Šahách nám pomôžete skvalitniť výchovno-vzdelávací proces!

Zákon vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše občianske združenie Palánček. Tento dar vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Dovoľte poďakovať sa vám aj touto cestou za vašu doterajšiu všestrannú podporu našej školy a jej aktivít. I vďaka vášmu ústretovému postoju sa nám stále darí pripravovať pre našich žiakov kvalitné podmienky a prostredie na vzdelávanie, dopravu do školy v prírode, na plavecký a lyžiarsky výcvik, knižné odmeny, vďaka vám sme mohli realizovať aj altánok s vonkajšou triedou.

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

2. Požiadajte zamestnávateľa, aby vám vystavil Potvrdenie.pdf

3. Z Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma musí byť minimálne 3 €.

4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlasenie_na_2_percenta_2023.pdf

5.  ÚDAJE  O PRIJÍMATEĽOVI:

Obchodné meno (názov): Občianske združenie Palánček

6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad v mieste Vášho bydliska, môžete ich doručiť aj do školy.

• Podávate si daňové priznanie sami?

1.  Riadne vyplňte daňové priznanie.

2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).

4. Údaje, ktoré potrebujete uviesť:

Obchodné meno (názov): Občianske združenie Palánček

5.  Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2023) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.

2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).

3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania).

4. Údaje, ktoré potrebujete uviesť:

Obchodné meno (názov): Občianske združenie Palánček

5.  Ak ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.

6. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

V mene našich žiakov Vám ďakujeme! angel