• Marec 2016

• Marec v Základnej škole na Ul. E.B. Lukáča

Hneď prvý marcový deň sa uskutočnilo milé stretnutie – Čaj u pani riaditeľky, na ktorý sú rok čo rok pozývaní do riaditeľne naši najmenší, prváci. Aj toho roku ukázali pani riaditeľke, čo všetko sa naučili, hľadali ukryté lízanky, pohostili sa pripraveným čajom a koláčikmi, dokonca pozdravili starších spolužiakov prostredníctvom školského rozhlasu.

Začiatkom marca sa v rámci ŠKD konali vášnivé zápolenia v hre Človeče, nehnevaj sa! Malí hráči rozohrali stretnutia najprv v rámci svojich oddelení, na záver sa stretli vo veľkom finále.

28.2. - 4.3. sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Salamandra Resort.  Nie všetky dni priali lyžovaniu, napriek tomu si žiaci aj zalyžovali, aj využili všetky vymoženosti ubytovania (bazén, výborná strava), absolvovali výlet do Banskej Štiavnice.

Hviezdoslavov Kubín. Súťaž v interpretácii poézie a prózy, ktorej sa každoročne zúčastňujú aj naši žiaci. Tí najúspešnejší postúpili do obvodného kola, ktoré sa konalo v šahanskej knižnici. Z prvej priečky do okresného kola v Leviciach postúpili naši žiaci Laura Bubeníková a Natália Sógorová, držíme palce. Všetkým víťazom, aj tým z druhých a tretích miest, srdečne blahoželáme.

Marec – mesiac knihy. Mesiac, ktorý praje písmenkám, slovíčkam, vášnivým čitateľom i tým, ktorí sa s knižkami ešte len zoznamujú. Aj toho roku navštívili žiaci miestnu knižnicu, kde im pani knihovníčky pripravili množstvo aktivít, tí najmladší sa zoznámili s priestormi a službami tohto zariadenia. Deti neobišli ani výstavu makiet pána Jána Plevu, ktorá bola príjemným zavŕšením pekného dňa.

Naša škola sa nachádza v blízkosti Hontianskeho múzea, ktoré ukrýva hodnotné zbierky z dejín nášho regiónu. Aj preto ho naši žiaci často navštevujú a vďaka fundovanému a zaujímavému výkladu jeho vedúceho, pána Pálinkása, je exkurzia do múzea vždy zážitkom. V marci ho absolvovali žiaci tretieho a štvrtého ročníka.

Vo štvrtok 31.3.2016 sa rovnako ako každý rok v tomto čase uskutočnilo stretnutie s kolegami - pani učiteľkami a pánmi učiteľmi, ktorí si užívajú zaslúžený odpočinok. Stretnutie v úzkom kruhu trvalo niekoľko hodín, kolegov potešili kultúrne vystúpenia detičiek z ŠKD, ktoré na tvárach hostí vylúdili dokonca slzičky dojatia. Tešíme sa, milí kolegovia, že ste prišli medzi nás.